KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14555364
nr 1455 5364
Paul Ravnvig
(1915-2003), Sverige
Oljemålning, Kvinna vid piano. Signerad Paul R. Olja på duk, 48x61, yttermått inklusive ram: 59x70 cm
Paul Ravnvig, dansk-svensk målare född 1915 i Köpenhamn, död 2003.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 mars 2022
kl 20:03:45
21/3 19:58:46
21/3 19:59:36
Paul Ravnvig
Läs mer om Paul Ravnvig